تایتل قالب


پس از یک ساعت بفرمایید،بفرماییدهای بابام با دایم بلاخره وارد خانه شدیم.پس از یک احوال پرسی خویشاوندی،می رویم سر اصل مطلب و پسورد اینترنت را از دایی جویا می شویم ! دایی هم به رسم مهمان نوازی،فارغ از حجم محدود اینترنت پسورد خود را برایمان علنی کرد.
این سرآغاز حاکم شدن سکوت در مجلس خویشاوندی ما بود.یک سکوت عجیب مجلس را فرا میگیرد.ما نیش خند می زنیم و دایی هم با نیش خند جوابمان را می دهد.حرفی رد و بدل نمی شود و اگرهم باشد مربوط به فضای مجازی و این چیزهاست! ای وای برمن وقت شام است!دوباره تعرفات شروع شد؛سر شام اینقدراین تعارفات را کش دادند که قند تو دلمون آب شد!آخه من موندم،اگر ما اینقدر آدم های تعارفی هستیم چرا موقع رانندگی و ترافیک همه چیز یادمان می رود؛یکه تازانی که بر خلاف حق تقدم مجال حرکت به دیگری نمی دهند! بعد از شام دوباره سکوت مجلس را فرا میگیرد.آخه مادربزرگ شما یک چیزی بگید! نخیر،انگار نه انگار؛امروزه فضای مجازی به نوجوانان و جوانان محدود نیست،بلکه حتی بزرگترها هم با خرید گوشی های هوشمند،در مهمانی ها حسابی مشغول تلفن های همراهشان هستند.
روزگار هم،روزگاران قدیم،در سال های نچندان دور وقتی خانم ها کنار هم می نشستند و سبزی پاک می کردند،اینقدر این غیبت کردن را تو سرشان زدیم،که الان مادرم و زن دایی و بقیه اینترنتی غیبت می کنند!لااقل اون قدیما سبزی را دو- سه هفته یکبار پاک می کردند،الان گوشی از دستشان نمی افتد؛به دلیل استقبال بی سابقه خانم ها از گزینه فروارد در ایران،طبق مصوبه جدید تلگرام خانم ها در روز دو بار و آقایون چهارده بار می توانند از گزینه فروارد استفاده کنند.
مدتی پس از شام زن دایم با دایم،سر اینکه چرا گوشیم از گوشی خواهرت مدل پایین تره بحث شان شد به حدی که تا مرز طلاق پیش رفت.من خودم آنقدر فهم شعور دارم که بقیه ماجرا را سانسور کنم.
مدتی بعد از این ماجرا صدای دلینگ دلینگ تلگرام پدرم به صدا درآمد.ما مفهوم خاصی از آن نفهمیدیم ولی منظور غیر مستقیم آن به این صورت بود"پشته پشته بلکه،موان خوشه شوکه" (مهمون یه شب خوبه)
پ.ن:این داستان رخ نداده است،ولی بر اساس واقعیت نوشته شده است.

 


نظرات (۱)

  • فاطمه حسینی
    چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸ , ۱۵:۱۲

    دقیقا همه جا همین شده :( 

    جای حسرت داره واقعا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

آنچه مینویسم، صرفا دیدگاه شخصی من است و نه تنها در آینده مسئولیت آن را نمی پذیرم و ممکن است دیدگاهم تغییر کند، بلکه حتی امروز هم بر صحت و دقت آن اصرار ندارم. آنچه اینجا میخوانید، بیشتر فکرهایی است که به کلمه تبدیل شده تا در آینده، بتوانم مجدد به آنها مراجعه کنم و فرصت بیشتر و بهتری را به اندیشیدن در مورد آنها اختصاص دهم.