تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
وبلاگ شخصی


موفق ترین افراد دنیا شکست خورده ترین افراد دنیا هستند.

دو سال پیش این جمله مرا با شکست و فلسفه آن آشنا کرد،اوایل هر چقدر می خواندم آن را نمی فهمیدم،داستان پایین درک درستی از آن جمله به من داد.

میگویند روزی آرتور گردون نویسنده،از بنیانگذار آی بی آر پرسید:چگونه به عنوان یک نویسنده سریع تر میتوانم به موفقیت برسم؟توماس واتسون که یکی از غول های بزرگ تجارت در آمریکاست،در جوابش گفت:اگر میخواهی سریع تر به موفقیت برسی،میزان شکست هایت را دو برابر کن؛موفقیت در منتهی علیه شکست وجود دارد.

عموما شکست چیز بدی نیست،خیلی از اوقات شکست ها نقاط عطف ما میشوند؛باعث میشوند درک درستی از میحط پیرامون مان داشته باشیم،باعث میشوند خواسته هایمان را واضح تر بشناسیم؛اگر شکست ها نبودند،اگر همیشه همه چیز بر وفق مراد بود ما دیگر تلاش نمی کردیم؛مانند مرداب می گندیدیم!

احساس شکست یک حس واقعا ویران کننده است. اما برخی از موفق ترین افراد جهان ثابت کرده اند که شکست های بزرگ اغلب بخشی از روند رسیدن به موفقیت است؛ شکست کشنده نیست،موفقیت هم پایان راه نیست،همه چیز به شجاعت مان برای ادامه راه بستگی دارد.

میدانید دلیل اصلی انقراض دایناسورها چه بود؟ خیلی از باستان شناسان، تاریخ دانان و نویسندگان داستان های علمی تخیلی دلایل مختلفی از جمله شهاب سنگ، قحطی و یا موجودات فضایی را دلیل انقراض دایناسورها میدانند اما انقراض آنها تنها یک دلیل داشت که از هر کارآفرین بزرگی بپرسید، به شما خواهد گفت :

«آنها نتوانستند با تغییرات، خودشان را وفق دهند»

این یک قانون در طبیعیت است؛شما اگر تغییر را نپذیرید، مجبور خواهید شد به اجبار تغییر کنید.

جک ولش، مدیرعامل جنرال الکتریک میگوید:

تغییر کنید، قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید.

آیا در زندگی شکست هایی را تجربه کردید؟ به شما تبریک میگوییم... چون فرصت تغییر کردن داشتید.
با هر شکست، با هربار شنیدن جواب رد، با هربار تمسخر و نابود شدن کاخ های آرزوهایمان، تغییراتی در جهت برآورده کردن رویاهایمان میکنیم.

اما در این مسیر خیلی ها تسلیم میشوند و اجازه میدهند زندگی آنها را تغییر دهد… قبل از اینکه خودشان دست به کار شوند شما نباید از این دست افراد باشید ! 

دو سال پیش، وقتی آن جمله را خواندم و به شکست فکر کردم، دیدم هیچ حسی در مورد شکست ندارم با خودم گفتم: شاید به خاطر این است که شکست نخوردم !ولی وقتی این دید مضخرفانه رو عوض کردم فهمیدم به خاطر این است که هیچ وقت شروع نکردم!

پ.ن: قسمتی از این متن را از سایت سوخت جت خواندم 


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

آنچه مینویسم، صرفا دیدگاه شخصی من است و نه تنها در آینده مسئولیت آن را نمی پذیرم و ممکن است دیدگاهم تغییر کند، بلکه حتی امروز هم بر صحت و دقت آن اصرار ندارم. آنچه اینجا میخوانید، بیشتر فکرهایی است که به کلمه تبدیل شده تا در آینده، بتوانم مجدد به آنها مراجعه کنم و فرصت بیشتر و بهتری را به اندیشیدن در مورد آنها اختصاص دهم.